Tenis

11.11.2018 | 16:55

Suze i preokreti - Češka je osvojila Fed Cup!

Tenisačice Republike Češke pobjednice su Federation Cupa za 2018. godinu nakon trilera drugog dana između Katarine Siniakove i Sofije Kenin.

Nakon prvog dana Čehinje su vodile s 2:0, a Katarina Siniakova dobila je priliku osigurati treći i pobjednički bod. Protivnica je bila Sofija Kenin.

Bio je to zaista nevjerojatan meč prepun ludih preokreta i propusta dvije tenisačice koje su vodile veliku mentalnu bitku same sa sobom. Siniakova je zamalo postala velika tragičarka jer što je sve propustila mogla bi knjigu napisati.

Najprije u prvom setu vodstvo od 2:0, pa 5:3 i servis za set. U drugoj dionici povela je 3:0 s 15:40, prilikom za dupli break. No, set je izgubila 7:5. U trećem je ponovno povela 3:0, zadržala vodstvo za 4:1 nakon maratonskog gema. Kenin je zatim zaredala s četiri uzastopna gema, a kada je povela 5:4, Siniakova se psihički slomila na klupi započevši nezadrživo izbacivati suze. Dovoljno se smirila da nastavi meč, a Kenin vrlo brzo dolazi do 40:15 i dvije meč lopte. Međutim, idući poen imao je preko 20 izmjena, dobila ga je Siniakova koja je uzela i iduća tri i ponovno se vratila u meč izjednačivši na 5:5.

Naredni gem odigrala je tri katastrofalna poena i Kenin dolazi do 0:40. Međutim, tada domaća igračica počinje pogađati nevjerojatne stvari i s pet uzastopnih poena dolazi do gema i vodstva 6:5. U dvanaestom gemu trećeg seta, Siniakova je iskoristila drugu meč loptu i nakon tri sata i 44 minute tenisa veliko slavlje u praškoj O2 Areni moglo je započeti.

Ovo je 11. Fed Cup titula Češke (nekada Čehoslovačke), ali i šesta u posljednjih osam godina.