Fed kup: Čehinje na korak do finala

Federation Cup 21. tra 201818:46 > 18:50
Getty Images/ Adam Pretty

Fed kup reprezentacija Češke povela je 2:0 u polufinalu, pošto su pobjede ostvarile Petra Kvitova i Karolina Pliškova, dok je rezultat drugog polufinalnog para koji čine selekcija SAD i Francuske neriješen 1:1.

Petra Kvitova bila je bolja od Njemice Julije Goerges 2:0 (6:3, 6:2) i tako osigurala prednost svoje momčadi. Kvitova je bez mnogo problema riješila dvoboj u svoju korist i to poslije samo jednog sata i tri minute igre.

Prednost za momčad Češke duplirala je Karolina Pliškova, koja je nadigrala Angelique Kerber u dva seta 7:5, 6:3. Poslije velike borbe u prvom setu, Pliškova je uspjela slomiti otpor Njemice i dovesti Češku na korak do plasmana u finale Fed Kupa.

U drugom polufinalu, Sloane Stephens je slavila protiv Paulne Parmentier 2:0 (7:6, 7:5) poslije potpuno ujdenačene borbe i čak dva sata i 25 minuta igre.

Ipak, Francuskinje su uzvratile udarac preko Kristine Mladenović koja je u tri seta bila bolja od Amerikanke Coco Vandeweghe 1:6, 6:3, 6:2. Mladenovićeva je poslije velikih problema u prvom setu, pronašla svoju igru do kraja meča potpuno nametnula svoj ritam.

Za titulu Fed kupa borit će se dvije reprezentacije koje prve stignu do tri pobjede, a finale je na programu 10. i 11. studenog.