Getty Images Sport, Michael Regan

Tenis

09.02.2018 | 10.14

Fed Cup: Hrvatice na pragu polufinala

FED kup reprezentacija Hrvatske ostvarila je i drugu pobjedu u Grupi C Prve grupe Euroafričke zone, koja se igra u Tallinu. Savladana je Švedska 2:1 i na taj način Hrvatice su došle na pragu polufinala.

Darija Jurak

Pat Scala/Getty Images

Poslije dva meča u singlu bilo je 1:1. Pobjedu Hrvatskoj donijela je 763. tenisačica na WTA ljestvivi Lea Bošković protiv 345 mjesta bolje plasirane Cornelije Emily Lister i to 2:1 (6:4, 3:6, 7:5). S druge strane Rebecca Peterson 137. na WTA ljestvici opravdala je ulogu favorita protiv 320. igračice svijeta Tene Lukas i slavila uvjerljivo 6:2, 6:1.

Ipak, Tena Lukas se popravila u odlučujućem meču parova, budući da je s Darijom Jurak slavila protiv para Lister/Cabai i to u dva seta 7:5, 7:6. Poslije ovog trijumfa Hrvatska jedina u grupi ima dvije pobjede i set količnik 4:2, ispred Mađarske i Švedske, koje imaju po pobjedu i poraz te set količnik 3:3. Posljednja je Slovenija s dva poraza i set količnikom 2:4 i upravo ona igra u posljednjem kolu protiv Hrvatske.