Fed Cup: Pliškovoj triler, Garcija izjednačila

Federation Cup 12. stu 201618:22 > 18:24
Clive Brunskill/Getty Images

Poslije prvog dana finala Fed Cupa rezultat je izjednačen u meču Češke i Francuske - 1:1, a trijumfe su ostvarile Karolina Pliškova i Caroline Garcija.

Pliškova je protiv Kristine Mladenović slavila sa 6:3, 4:6, 16:14, poslje tri sata i 48 minuta igre u Strasburu. Garcija je bila bolja od Petre Kvitove sa 7:6 (8-6), 6:3.

Mladenović i Pliškova su odigrale izuzetno zanimljiv meč, za koji nitko nije mogao pretpostaviti da će trajati skoro četiri sata. Obje dame su imale svoje šanse, Francuskinja na svojoj strani i podršku publike, ali kada je bilo najvažnije, Čehinja je bila koncentriranija.

Nijanse su bile na strani Pliškove, koja je imala veću uspješnost na svom servisu, čime je nadoknadila manji broj winera u odnosu na Mladenovićku.

Drugi meč dana bio je jednako uzbudljiv u prvom setu – Garcija je došla do brejka viška u meču sa Petrom Kvitovom, za 3:2, Čehinja se brzo vratila za 4:4, onda je i spasila još dvije brejk šanse, da bi se ubrzo ušlo u tie break.

Ni tu drama nije izostala, a na kraju je bila bolja Garcija s 8-6.

U drugom setu viđeno je pet breakova, Kvitova je još više griješila i meč je završila sa 51 neforsiranom pogreškom – 7:6, 6:3.

Čehinje igraju za svoju desetu titulu u elitnom takmičenju, a treću zaredom, a Francuskinje za treću.