Julian Finney/Getty Images

Tenis

16.09.2018 | 15.02

Querrey bolji od Čilića, Ćorić mora do pobjede

U četvrtom dvoboju polufinala DC između Hrvatske i SAD-a odigrala se prava drama u poznatoj režiji Marina Čilića. Sam Querreyu treba čestitati za pobjedu 6:7, 7:6, 6:3 i 6:4.

Marin Čilić

Vaughn Ridley/Getty Images

Hrvatska je nakon prvog dana vodila s 2:0, da bi se Amerikanci vratili "u život" teškom pobjedom u parovima u subotu.

Do izjednačenja SAD dolazi u prvom meču u nedjelju, kada je očekivano Jim Courier zamijenio Stevea Johnsona sa "Big Samom".

Tri sata i 13 minuta proveli su Čilić i Querrey na terenu, a Amerikanac je slavio nakon preokreta sa 3:1 u setovima nakon što je šest puta do sada potpisao poraze protiv Marina.

Dobio je Čilić prvi set u tie breaku, imao dvije set lopte i priliku da riješi drugi set. Ipak, meč je prelomljen u drugom setu. Čilić je propustio vodstvo od 6:1 u tie breaku, što je očito presudilo. Querreyjevo samopouzdanje je poraslo do neba, a Čilićevo možete mislit. Potpuni krah.

Treći set je pripao Amerikancu, a četvrti set zakapario je Amerikanac u desetom gemu s breakom.

U odlučujućem, petom meču igrat će Borna Ćorić i debitant za SAD, Frances Tiafoe.