Julian Finney/Getty Images
Tenis 16.09.2018 | 15:02

Querrey bolji od Čilića, Ćorić mora do pobjede

U četvrtom dvoboju polufinala DC između Hrvatske i SAD-a odigrala se prava drama u poznatoj režiji Marina Čilića. Sam Querreyu treba čestitati za pobjedu 6:7, 7:6, 6:3 i 6:4.

Marin Čilić

Vaughn Ridley/Getty Images

Hrvatska je nakon prvog dana vodila s 2:0, da bi se Amerikanci vratili "u život" teškom pobjedom u parovima u subotu.

Do izjednačenja SAD dolazi u prvom meču u nedjelju, kada je očekivano Jim Courier zamijenio Stevea Johnsona sa "Big Samom".

Tri sata i 13 minuta proveli su Čilić i Querrey na terenu, a Amerikanac je slavio nakon preokreta sa 3:1 u setovima nakon što je šest puta do sada potpisao poraze protiv Marina.

Dobio je Čilić prvi set u tie breaku, imao dvije set lopte i priliku da riješi drugi set. Ipak, meč je prelomljen u drugom setu. Čilić je propustio vodstvo od 6:1 u tie breaku, što je očito presudilo. Querreyjevo samopouzdanje je poraslo do neba, a Čilićevo možete mislit. Potpuni krah.

Treći set je pripao Amerikancu, a četvrti set zakapario je Amerikanac u desetom gemu s breakom.

U odlučujućem, petom meču igrat će Borna Ćorić i debitant za SAD, Frances Tiafoe.

Sretno Hrvatska!

Davis cup: Pobjednički sastav iz Zadra i za finale!

Izbornik hrvatske Davis Cup reprezentacije Željko Krajan ostao je vjeran adutima koji su sredinom rujna donijeli pobjedu u polufinalu protiv SAD-a, pa će i u susretu s Francuskom na raspolaganju imati ekipu koja je bila uspješna u Zadru!

Prvi reket Francuza neće plašiti Hrvate

"Izuzetno sam razočaran što neću moći igrati finale -, samo je napisao na svom tweeteru Gasquet

Noah otkrio dio karata za finale protiv Hrvatske

Yannick Noah objavio je popis igrača na koje računa u nadolazećem finalu Davis cupa protiv Hrvatske koje će se igrati od 23. do 25. studenog u Lilleu na zemljanoj podlozi