Al Bello/Getty Images
Tenis 14.09.2018 | 16:30

Čilić donio drugi bod, Hrvatska na pragu finala!

Borna Ćorić

Nakon prvog dana polufinala Davis Cupa, Hrvatska je došla do oba boda. Naši predstavnici bili su brzi i uvjerljivi, bez izgubljenog seta pobijedili su Johnsona (Ćorić) i Tiafoea (Čilić).

čilić

Srdjan Stevanovic/Getty Images

Marin Čilić krstario je mečom, bio potpuno dominantan do 6:1, 4:1, a tada je krenuo niz pogrešaka, približio se Tiafoe na 4:3, prijetio u sljedećem servis gemu našeg najboljeg igrača, ali nije uspio i drugi put odzeti Marinov servis.

U trećem setu nije bilo oduzetih servisa, čak ni izravnih prilika za tako nešto pa je odluka morala pasti u tie-breaku. Tamo je Amerikanac krenuo bolje, poveo 3:0, vodio i 4:2, ali tada se odigrala ključna izmjena na mreži u kojoj se bolje snašao Čilić.

Nakon toga, naš tenisač osvojio je još tri poena u nizu i na kraju završio fantastičan posao Hrvatske u prvom danu polufinala.

U susretu, koji se igra u Zadru pred nešto više od 5.000 gledatelja, prvi je na terenu izašao Ćorić koji je lako dobio prvi set nakon 34 minuta igre sa 6:4. U drugom setu nakon 64 minuta igre i tie-breaka Ćorić dovodi Hrvatsku u vodstvo od 2:0. Dominacija hrvatskog tenisača se nastavlja u trećem setu kojeg Ćorić dobija sa 6:3 nakon 48 minuta.

Čorić je do sada protiv Johnsona, 30. tenisača svijeta, igrao jednom i izgubio.

U subotu u 14 sati na rasporedu je susret parova, Ivan Dodig i Mate Pavić igrat će protiv Mikea Bryana i Ryana Harrisona.

Ovdje pročitajte što je Borna izjavio nakon pobjede i kako se osvrnuo na ono što Davis Cup čeka u budućnosti.

U nastavku se možete prisjetiti tijeka susreta Čilića i Tiafoea, kojeg smo pratili komentarom uživo:

SK

16.28 Odličan servis, game-set-match Marin Čilić.
Hrvatska vodi 2:0!

16.26 Tri odlična poena Marina zaredom, vodi 5-4, ali slijede dva Francesova servisa.
Dvije meč lopte za Čilića
nakon pogreške Tiafoea bekend slajsom!
Još je jedna ostala, ali sada sa servisom!

16.24 Tiafoe drži rano stečenu prednosti, vodi *4-2, slijedi zamjena strana i sama završnica trećeg seta.
Čilić **3-4
, u nadmudrivanju na mreži, uspješniji je bio naš tenisač!

16.21 Igra se tie-break, Čilić je nastavio griješiti, Amerikanac ima mini prednost na početku odlučujuće igre.

16.09 Čilić je 'na deuce' zadržao servis za 5:4* i sada je prilika za break koji bi mu donio pobjedu. Dosad u setu nije viđena niti jedna prilika za obrat.

15.54 Bez breakova u drugom setu, Čilić vodi 3:2*. Ali, zato je Benoit Paire ekspresno završio posao protiv Carrena Buste, pomeo ga je rezultatom 7:5, 6:1, 6:0 i donio Francuskoj prvi bod! U drugom meču sastat će se Pouille i Bautista.

15.26 Set, 2:0, još jedan korak i Hrvatska će imati ogromno vodstvo nakon prvog dana!

15.23 Zadržao je servis Čilić nakon 7-8 minuta velike muke i pet ili šest izjednačenja. Ali, prednost je ipak sačuvana, 5-3.

15.19 Marin se sve više muči, odjednom su mu udarci postali gotovo potpuno ravni, bez dovoljno spina, što znači da se povećao i broj neprisiljenih pogrešaka. Je li riječ o prolaznoj krizi?
Kako god, vodstvo (*4-3) je još tu, iako je Čilić imao i dvostruki break u drugom setu.

14.56 Čilić ima break i u drugom setu. *2:1.
Paire vodi 7:5, 3:0 protiv Carrena-Buste u prvom meču drugog polufinalnog DC susreta između Francuske i Španjolske.

14.40 Marin Čilić prošetao je do prvog seta, rezultat je 6:1. Imao je Tiafoe break loptu kod 3:1, ali ju je rutinski uklonio naš najbolji tenisač.

14.22 Očekivali smo lagan posao Hrvatske, ali baš ovako... Marin trenutno vodi 12:1 u osvojenim poenima! I naravno 3:0 u gemovima.

14.20 Počeo je meč, Čilić je prvi na servisu, zadržao ga je bez većih problema, a u njegovu prvom servisu gemu Amerikancu nije prepoustio ni poena. Odmah break, 2:0 za Čilića, tj. Hrvatsku!

14.04 Sprema se početak drugo meča prvog dana polufinalnog okršaja Hrvatske i SAD-a u sklopu posljednjeg izdanja Davis Cupa u sadašnjem formatu.
Marin Čilić će za suparnika imati Francesa Tiafoea, 40. igrača svijeta.
U slučaju očekivane pobjede, Hrvatska će povesti 2:0 i doći na koračić od ulaska u treće DC finale u svojoj povijesti!

Borna Ćorić za SK: Đoković može biti uzor svima (VIDEO)

U sezoni koja je na izmaku ostvario je 39 pobjeda i 20 poraza, osvojio titulu u Halleu velikom pobjedom nad Federerom, igrao prvo Masters finale u Šangaju, a prvi put je i prošao dalje od trećeg kola na GS turnirima.

Davis cup: Pobjednički sastav iz Zadra i za finale!

Izbornik hrvatske Davis Cup reprezentacije Željko Krajan ostao je vjeran adutima koji su sredinom rujna donijeli pobjedu u polufinalu protiv SAD-a, pa će i u susretu s Francuskom na raspolaganju imati ekipu koja je bila uspješna u Zadru!

Prvi reket Francuza neće plašiti Hrvate

"Izuzetno sam razočaran što neću moći igrati finale -, samo je napisao na svom tweeteru Gasquet

ATP Finals: Elitnih 8 za kraj, kreću Anderson i Thiem

Od danas do iduće nedjelje trajat će ATP Finals u londonskoj O2 areni, a prijenose svih mečeva možete gledati u programu SK. Hrvatska ima dva predstavnika, Marina Čilića u grupi i Bornu Ćorića u rezervi. Novak Đoković ulazi u turnir kao 1. tenisač svijeta, a Roger Federer sanja o 100. naslovu.