Čilić donio drugi bod, Hrvatska na pragu finala!

Srdjan Stevanovic/Getty Images

Nakon prvog dana polufinala Davis Cupa, Hrvatska je došla do oba boda. Naši predstavnici bili su brzi i uvjerljivi, bez izgubljenog seta pobijedili su Johnsona (Ćorić) i Tiafoea (Čilić).

Marin Čilić krstario je mečom, bio potpuno dominantan do 6:1, 4:1, a tada je krenuo niz pogrešaka, približio se Tiafoe na 4:3, prijetio u sljedećem servis gemu našeg najboljeg igrača, ali nije uspio i drugi put odzeti Marinov servis.

U trećem setu nije bilo oduzetih servisa, čak ni izravnih prilika za tako nešto pa je odluka morala pasti u tie-breaku. Tamo je Amerikanac krenuo bolje, poveo 3:0, vodio i 4:2, ali tada se odigrala ključna izmjena na mreži u kojoj se bolje snašao Čilić.

Nakon toga, naš tenisač osvojio je još tri poena u nizu i na kraju završio fantastičan posao Hrvatske u prvom danu polufinala.

U susretu, koji se igra u Zadru pred nešto više od 5.000 gledatelja, prvi je na terenu izašao Ćorić koji je lako dobio prvi set nakon 34 minuta igre sa 6:4. U drugom setu nakon 64 minuta igre i tie-breaka Ćorić dovodi Hrvatsku u vodstvo od 2:0. Dominacija hrvatskog tenisača se nastavlja u trećem setu kojeg Ćorić dobija sa 6:3 nakon 48 minuta.

Čorić je do sada protiv Johnsona, 30. tenisača svijeta, igrao jednom i izgubio.

U subotu u 14 sati na rasporedu je susret parova, Ivan Dodig i Mate Pavić igrat će protiv Mikea Bryana i Ryana Harrisona.

Ovdje pročitajte što je Borna izjavio nakon pobjede i kako se osvrnuo na ono što Davis Cup čeka u budućnosti.

U nastavku se možete prisjetiti tijeka susreta Čilića i Tiafoea, kojeg smo pratili komentarom uživo:

SK

16.28 Odličan servis, game-set-match Marin Čilić.
Hrvatska vodi 2:0!

16.26 Tri odlična poena Marina zaredom, vodi 5-4, ali slijede dva Francesova servisa.
Dvije meč lopte za Čilića
nakon pogreške Tiafoea bekend slajsom!
Još je jedna ostala, ali sada sa servisom!

16.24 Tiafoe drži rano stečenu prednosti, vodi *4-2, slijedi zamjena strana i sama završnica trećeg seta.
Čilić **3-4
, u nadmudrivanju na mreži, uspješniji je bio naš tenisač!

16.21 Igra se tiebreak, Čilić je nastavio griješiti, Amerikanac ima mini prednost na početku odlučujuće igre.

16.09 Čilić je ‘na deuce’ zadržao servis za 5:4* i sada je prilika za break koji bi mu donio pobjedu. Dosad u setu nije viđena niti jedna prilika za obrat.

15.54 Bez breakova u drugom setu, Čilić vodi 3:2*. Ali, zato je Benoit Paire ekspresno završio posao protiv Carrena Buste, pomeo ga je rezultatom 7:5, 6:1, 6:0 i donio Francuskoj prvi bod! U drugom meču sastat će se Pouille i Bautista.

15.26 Set, 2:0, još jedan korak i Hrvatska će imati ogromno vodstvo nakon prvog dana!

15.23 Zadržao je servis Čilić nakon 7-8 minuta velike muke i pet ili šest izjednačenja. Ali, prednost je ipak sačuvana, 5-3.

15.19 Marin se sve više muči, odjednom su mu udarci postali gotovo potpuno ravni, bez dovoljno spina, što znači da se povećao i broj neprisiljenih pogrešaka. Je li riječ o prolaznoj krizi?
Kako god, vodstvo (*4-3) je još tu, iako je Čilić imao i dvostruki break u drugom setu.

14.56 Čilić ima break i u drugom setu. *2:1.
Paire vodi 7:5, 3:0 protiv Carrena-Buste u prvom meču drugog polufinalnog DC susreta između Francuske i Španjolske.

14.40 Marin Čilić prošetao je do prvog seta, rezultat je 6:1. Imao je Tiafoe break loptu kod 3:1, ali ju je rutinski uklonio naš najbolji tenisač.

14.22 Očekivali smo lagan posao Hrvatske, ali baš ovako… Marin trenutno vodi 12:1 u osvojenim poenima! I naravno 3:0 u gemovima.

14.20 Počeo je meč, Čilić je prvi na servisu, zadržao ga je bez većih problema, a u njegovu prvom servisu gemu Amerikancu nije prepoustio ni poena. Odmah break, 2:0 za Čilića, tj. Hrvatsku!

14.04 Sprema se početak drugo meča prvog dana polufinalnog okršaja Hrvatske i SAD-a u sklopu posljednjeg izdanja Davis Cupa u sadašnjem formatu.
Marin Čilić će za suparnika imati Francesa Tiafoea, 40. igrača svijeta.
U slučaju očekivane pobjede, Hrvatska će povesti 2:0 i doći na koračić od ulaska u treće DC finale u svojoj povijesti!