DC: Hrvatska s 3-1 nadigrala Kanadu i plasirala se u QF

Davis Cup 4. velj 201816:33 > 16:36
Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images

Borna Ćorić je osvojio pobjednički bod za hrvatsku Davis Cup reprezentaciju svladavši u prvom dvoboju u nedjelju u osječkom Gradskom vrtu 18-godišnjeg Denisa Shapovalova sa 6-4, 6-4, 6-4

Borna Ćorić je odlično otvorio susret. Već u prvom gemu zaslužio je ‘break’ a u sljedećem spasio priliku Shapovalova za oduzimanje servisa. U odličnom setu za Hrvatsku, Borna je završio posao za 39 minuta.

U drugom setu nastavila se bolja igra i pritisak Ćorića koji je urodio plodom u sedmom gemu kada je Borna stigao do “breaka” što je bilo dovoljno i za drugi set.

U trećem setu Kanađanin je sve više tonuo u igri i spašavao glavu nekoliko puta, u prvom, trećem i petom gemu. Borna je ovaj put stigao u prednost u devetom gemu i na svoj servis i drugu meč loptu završio meč za veliki hrvatski bod.

Očekivano veliko oduševljenje srčanih navijača u Gradskom vrtu koji su ponovo napravili sjajnu atmosferu. Ćorić je Hrvatsku odveo u četvrtfinale, a Kanadu poslao u borbu za opstanak u Svjetskoj skupini.

Hrvatska će u četvrtfinalu biti domaćin Kazahstanu, koji je u 1. kolu na domaćem terenu svladao Švicarsku s 4-1. Četvrtfinale Davis Cupa na rasporedu je od 6. do 8. travnja 2018.