Davis Cup: Sjajni Goffin prejak za Pouillea

Davis Cup 24. stu 201716:53 > 17:02
Getty Images Sport, Julian Finney

Belgija vodi 1-0 u finalu Davis Cupa protiv domaće Francuske nakon što je David Goffin lakoćom neutralizirao Lucasa Pouillea u 7:5, 6:3, 6:1.

David Goffin prošlog je vikenda igrao finale Mastersa u Londonu, a od ponedjeljka je sedmi igrač svijeta, u top formi dočekao je dvoboj protiv Lucasa Pouillea u velikom finalu Davis Cupa.

Belgijac do danas nikada nije pobijedio francuskog igrača, sva tri prijašnja dvoboja dobio je Pouille. Međutim, Goffin je danas drugačiji igrač, prepun samopouzdanja diktirao je uvjete na terenu u grandioznoj Stade Pierre Mauroy areni pred 25 813 bučnih navijača s obje strane.

Pouille je držao priključak tek u prvom setu, no na servisu konstantni Goffin nije dopuštao protivniku prilike, dok je sam iskoristio prvu koju je dobio. Belgijac je drugi meč započeo na sličan način, oduzeo je servis protivniku odmah na početku, a potvrdio još jednim za drugi set. Dominacija se nastavila i u završnom setu gdje je i Pouille shvatio da ništa ne može učiniti protiv ovako kvalitetnog Goffina.

Pouille nije dobio niti jednu break priliku kroz cijeli meč, a koliko je dobar Goffin bio vidi se i po uspješnosti nakon prvog servisa, osvojio je čak 83 posto poena.

U drugom dvoboju prvog dana Davis Cup finala, Jo-Wilfried Tsonga mora pobijediti Stevea Darcisa kako bi Francuzima ostavio nadu u konačnu pobjedu.