Davis Cup: Hrvatska ostala bez četvrtfinala

Davis Cup 5. velj 201721:51 > 22:06
Julian Finney/Getty Images

Pablo Carreno Busta svladao je Nikolu Mektića sa 7-6 (4), 6-1, 6-4 i odveo Španjolsku u četvrtfinale Davis Cupa.

Željko Krajan je odlučio promijeniti nominaciju za peti meč kod rezultata 2:2 i umjesto Ante Pavića postaviti Nikolu Mektića, koji je u subotnjem dvoboju parova pokazao mirnoću u bitnim trenucima.

U prvome setu odlučujućeg dvoboja Carreno Busta je dvaput stvarao ‘break’ prednosti i gubio ga. Nije uspio odservirati za set pa je odluka pala u ‘tie-breaku’. Mektić se držao do 4-4, a onda izgubio tri poena zaredom. Nakon 57 minuta Španjolska ima 1:0 u setovima.

Samo 26 minuta trebalo je 26. tenisaču svijeta za osjavanje drugog seta u kojem je dvaput uspio slomiti Mektićev servis. Na početku trećeg seta u Gratskome vrtu uz sjajnu atmosferu 28-godišnji Zagrepčanin uspio je spasiti dvije ‘break-lopte’ (15-40) i probudio nadu za preokret.

Nažalost, preokret se nije dogodio. Mektić je u devetom gemu trećeg seta po peti put u meču izgubio servis, a Carreno Busta je stečenu prednost nakon dva sata i 15 minuta pretvorio u pobjedu koja je donijela veliku radost njemu i suigračima.