Španjolci izjednačili, Bautista Agut bolji od Škugora

Davis Cup 5. velj 201718:04 > 18:15
Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

U osmini finala Davis Cupa u Osijeku igraju Hrvatska i Španjolska, a trenutno je rezultat 2:2.

Španjolac Roberto Bautista Agut pobijedio je Franka Škugora u četvrtom meču između Hrvatske i Španjolske rezultatom 1:6, 7:6, 3:6, 6:7.

Bautista je odlično ušao u susret i prvi set osvojio s laganih 1:6. Činilo se kako šesnaesti tenisač svijeta igra na svom najvišem nivou i da će Škugoru biti teško nešto napraviti u ovom meču. Ipak, Franko je još jednom pokazao da je jači od svih prognoza i drugi set je osvojio nakon velike drame u tie-breaku s 7:6 ( 7:4 ). U trećem setu kod rezultata 1:2 za Španjolca, Škugor gubi servis i Bautista dolazi do velike prednosti. Španjolski tenisač je uspio zadržati svoj servis do kraja seta i osvojio ga s 3:6. Zanimljivo u prva tri seta Škugor nije uspio doći niti do jedne break lopte. U četvrtom setu prava drama. Prvi do breaka ponovno dolazi Bautista Agut i zadržava servis sve do rezultata 4:5, a onda sjajni Škugor prvi puta oduzima protivniku servis i vraća set u neizvjesnu završnicu. Igrao se tie-break četvrtog seta kada je nakon velike drame Bautista Agut pobijedio s 6:8 u tie-breaku i odveo Španjolsku do petog meča.