Dodig propušta Davis Cup sljedeće sezone

Davis Cup 26. pro 201612:53 > 12:55
Vaughn Ridley/Getty Images

Hrvatski tenisač Ivan Dodig objavio je da sljedeće sezone neće igrati za reprezentaciju hrvatske u Davis kupu.

Prošla sezona u DC je bila izuzetno uspješna za nekada četvrtog igrača svijeta u doubleu, pošto je upisao sve četiri pobjede i bio je jedan od najzaslužnijih za plasman Hrvatske u finale, u kojem je poražena poslje trilera od Argentine.

Bila je ovo godina velikih pobjeda u Davis kupu za nas, iako se nije završila onako kako smo mi željeli. Uprkos tome, napravili smo sjajan posao, treba biti ponosni, bez obzira na poraz od Argentine. Svi koji prate tenis, svjesni su koliko je žrtvovanja potrebno da bi se postigao dobar rezultat, a DC se nekada poklapa sa određenim turnirima. Igram za svoju zemlju jer mi to predstavlja čast, zadovoljstvo i radost, a takav je slučaj i sa ostalim članovima ekipe. Nemam još puno sezona pred sobom, a želim barem još jednu ili dvije natjecati se na visokom nivou. Ipak, moje fizičko stanje mi ne dozvoljava da u svom rasporedu napravim mjesta za DC i zato sam donio tešku odluku neigranja u sljedećem periodu. Ponavljam, ovo nije oproštaj, volio bih da budem član repke u budućnosti“, rekao je Dodig.