Dva kvalifikanta u polufinalu Umaga

ATP 20. srp 20191:21 > 1:22
Alex Caparros, Getty Images Sport

Trideseto izdanje umaškog turnira stiglo je do polufinala, tamo su svoje mjesto pronašla dva igrača iz kvalifikacija.

Najbolje mečeve dana, ipak, odigrao je dvojac srpskih tenisača. Treći nositelj Laslo Djere i četvrtopostavljeni Dušan Lajović. Djere je u veljači podigao trofej na ATP 500 turniru u Riju čime je najavio svoj dolazak na veliku scenu, odonda su rezultati bili promjenjivi, međutim u Umagu je iskoristio priliku i otvoren ždrijeb. Protivnik u četvrtzavršnici bio je Leonardo Mayer. Argentinac se vratio nakon izgubljenog prvog seta, međutim u trećoj dionici nije dobio niti jednu break priliku, dok je Djere svoju iskoristio za konačan trijumf 6:4, 6:7, 6:3.

Dušan Lajović odigrao je meč protiv Aljaža Bedenea koji je trajao nešto više od dva i pol sata. Slovenski igrač uzeo je prvi set nakon gotovo sat vremena bitke, međutim nije uspio zadržati jednaku razinu u iduća dva seta i srpski tenisač je slavio sa 5:7, 6:3, 6:3.

Ranije u danu, 30-godišnji Mađar Attila Balazs izborio je prvo polufinale na ATP Touru nakon pobjede protiv Stefana Travaglije 3:6, 7:6, 6:3. Balazs je do glavnog turnira stigao putem kvalifikacija. Slično vrijedi i za Salvatorea Carusa koji je u prethodnom kolu svladao Bornu Ćorića. Talijan je odigrao izvrstan meč protiv Facunda Bagnisa prošavši u poluzavršnicu uz pobjedu 6:4, 6:0.

U subotnjim polufinalima igrat će najprije Djere protiv Balazsa, dok će u večernjem terminu zaigrati Lajović i Caruso.