ATP Umag: Galović propustio nemoguće i ispao

ATP 16. srp 201921:00 > 21:01
Alex Grimm/Getty Images

Viktor Galović nije se uspio plasirati u drugo kolo turnira u Umagu, bolji je nakon velike drame bio Mađar Balazs.

Kada se činilo da će Hrvatska dobiti i drugog pobjednika te uspješno zaključiti utorak u Umagu, Viktor Galović upropastio je dobiven meč protiv Attile Balazsa.

Mađarski tenisač, inače 208. igrač svijeta, prvi set je dobio besprijekornim tenisom sa 6:0. No, Galović se vraća u drugoj dionici koju dobiva kroz tie-break (7:5). Hrvatski igrač djelovao je vrlo sigurno u trećem setu, strpljivo čekao svoju priliku, a istu i dočekao u osmom gemu. Dobio je šansu servirati za pobjedu, stigao do 40:15 i onda se preplašio pobjede, ponudio Mađaru priliku za povratak, a ovaj to nije propustio iskoristiti.

No, tu drami nije bio kraj. Odmah idući gem, na servisu Balazsa hrvatski igrač došao je do još dvije meč lopte, međutim i to je uspio prokockati. Zatim, kod vodstva 6:5 i novog servisa mađarskog igrača, Galović je dobio tri nove prilike da dođe do četvrte pobjede u karijeri na glavnom Touru, ali još jednom nije uspio. Mađar je zatim u tie-breaku slavio 7-4.

Šteta, bila je to zaista velika prilika za 28-godišnjeg hrvatskog igrača.