ATP Umag: Bedene glatko izbacio branitelja naslova

ATP 15. srp 201921:12 > 21:13
Clive Brunskill/Getty Images

Slovenski tenisač Aljaž Bedene slavio je u prvom kolu ATP turnira u Umagu protiv branitelja naslova Talijana Marca Cecchinata rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:2.

Bedene je do mjesta u osmini finala stigao poslije jednog sata i 20 minuta borbe.

Slovenac je tijekom čitavog meča diktirao ritam igre, a do prvog breaka stigao je u petom gemu. Do kraja prvog seta je još jednom oduzeo servis protivniku i iskoristivši drugu set loptu stigao do vodstva.

I drugi set je obilježila dominacija 87. tenisača svijeta, koji je u osmom gemu iskoristio svoju prvu meč loptu i osigurao plasman u sljedeće kolo.

Njegov pobjednik u borbi za četvrtfinale bit će pobjednik duela Sousa – Sinner.

Poraženi iz ovog susreta Marco Cecchinato pokazuje da je prošlogodišnja fantastična forma očito bila plod sretnih okolnosti. Naime, nakon što nije uspio obraniti 720 bodova iz Roland Garrosa gdje je prošle sezone igrao polufinale, te 250 bodova iz Umaga Cecchinato će sada pasti ispod 60 mjesta na ATP listi.