Čilićeva muka na početku Queensa

ATP 17. lip 201916:06 > 16:08
Alex Pantling / Staff

Marin Čilić ponovno je sam sebi otežao posao na otvaranju turnira u Queensu, međutim ipak je uspio osigurati pobjedu protiv Cristiana Garina.

Marin je briljirao u prvom setu, za samo dvadeset minuta odjurio do vodstva sa samo jednim izgubljenim gemom. No, kako to obično biva kod drugorangiranog hrvatskog tenisača, sam sebi odlučio je zakomplicirati posao. Najprije je oduzeo servis Garinu, da bi ubrzo izgubio vlastiti.

Međutim, Čilić je nekako dogurao do vodstva 5:4 i servisa za meč. Ali zašto bi bilo lako kad može teško… Garin se vraća, set odlazi u tie-break, a tamo sjajno kreće mladi Čileanac. Stiže do obećavajućeg vodstva od 4-2, no uz nekoliko pogrešaka vraća hrvatskog tenisača u igru. Konačno, Marin je meč zaključio sa 7-5.

Čilić brani naslov u Queensu, još uvijek se sjećamo sjajnog meča protiv Novaka Đokovića, najboljeg svjetskog tenisača ovog puta nema u Londonu, a Marin je peti nositelj. U drugom ga kolu čeka Diego Schartzman koji je lakoćom u dva seta svladao Bublika.