Teniski mesija ima velik problem: ne može dobiti finale

ATP 16. lip 201918:13 > 18:21
Julian Finney/Getty Images

Adrian Mannarino pobjednik je ATP teniskog turnira u s-Hertogenboschu nakon što je u finalu pobijedio Australca Jordana Thompsona 7:6 (7), 6:3. Otprilike istovremeno, Matteo Berrettini iz Italije osvojio je treći turnir u karijeri pobjedom (6:4, 7:6) protiv Auger-Aliassimea u završnici Stuttgarta.

(Photo by Mark Kolbe/Getty Images)

Mannarino je do prve turnirske pobjede došao nakon dvostrukog nedjeljnog programa. Prvo je u nastavku polufinalnog dvoboja pobijedio hrvatskog tenisača Bornu Ćorića, a potom je u finalu bio bolji i od Australca Thompsona.

Mannarino, koji se do sutra nalazi na 44. mjestu ATP ljestvice, potom je u finalu bio bolji od 25-godišnjeg Australca Thompsona, inače 62. tenisača svijeta.  Za 30-godišnjeg Francuza bilo je ovo sedmo finale i prvi ATP naslov u karijeri. Thompsonu je to bilo tek prvo finale.

Photo by Julian Finney/Getty Images)

Na turniru iz serije 250 u Njemačkoj, vrlo mladi (18) Auger-Aliassime iz Kanade dohvatio je već treće finale ove sezone, ali opet je izgubio. Zasad ima sva tri poraza u završnim mečevima, no sigurno je kako su već i ti dosezi (uz polufinale Masters 1000 Miamija) fantastična najava velike karijere.

Matteo Berrettini osvojio je treći trofej u karijeri, i on je još u razvoju, ima tek 23 godine i ove sezone već je odigrao tri završnice (dvije pobijeđene). Veseli što smo dobili novo vrlo jako i stabilno ime za sam vrh svjetskog tenisa, a posebno je lijepo vidjeti Talijana koji se sjajno snalazi na travi! (Hina)