Đokovića napustio suradnik koji je možda ubio dijete

ATP 1. svi 201918:33 > 18:33
Matthew Stockman Getty Images Sport

Justin Gimelstob u razgovoru za New York Times priopćio je da će napustiti poziciju koju ima u Upravnom odboru ATP-a te kako ne planira čekati ponovni izbor.

Glasanje je bilo zakazano za 14. svibnja u Rimu, ali Gimelstob je odlučio povući kandidaturu.

Povlačim se jer je moj posao raditi u korist sporta i igrača, a očigledno je da sam postao smetnjakazao je 42-godišnjak.

Preuzimam odgovornost za to, kao i za ono što se dogodilo ranije.

Gimelstob je bio uhićen u studenom pod sumnjom da je 31. listopada u Los Angelesu napao prijatelja i prema navodima udario ga šakom u glavu više od 50 puta njegovom trudnom suprugom koja je nakon toga doživjela spontani pobačaj i pred njihovom njihovom dvogodišnjom kćerkom.

Uvijek sam preuzimao odgovornost za događaje u kojima sam sudjelovao. Činjenica je da su moje aktivnosti kompromitirale sport i ljude koji su mi povjerili autoritet da ih zastupam.

Nekoliko vrhunskih tenisača, uključujući Stana Wawrinku i Andyja Murraya, izrazili su ranije zabrinutost zbog pozicije koju ima Gimelstob u piramidi odlučivanja u ATP-u.

U tekstu NYT-a stoji kako je Amerikanac u utorak priopćio odluku Novaku Đokoviću, koji je predsjednik Savjeta igrača ATP-a.

Htio sam pogledati Novaka u oči, zahvaliti mu i ispričati se.

Gimelstob je bio predstavnik Amerike u odboru ATP-a od 2008. godine, a bio je jedan od tri člana koja je izabrao Savjet igrača.

Ovakav njegov potez vjerojatno je došao kao posljedica između ostalog i komentara Stanislasa Wawrinke na Twitteru je osudio taj čin i pozvao sve tenisače da naprave isto.

– Igrači se moraju javno oglasiti. Gimelstob je osuđen za nasilje. Nemoguće je da itko prihvati ovakav način ponašanja ili ga, još gore, podrži. U bilo kojem drugom biznisu ili sportu ne bismo uopće ni pričali o ovome – napisao je Wawrinka neizravno pozivajući Đokovića da izvrši pritisak na Gimelstoba pa nastavio:

– Savjet igrača ATP Toura mora napraviti nešto oko svega ovoga i konačno okončati svu priču oko ovog sramotnog razdoblja našeg sjajnog sporta.

Gimelstobu je za opisani zvjerski čin presuđeno po optužnici za “loše ponašanje” i zbog toga je kažnjen sa trogodišnjom uvjetnom zatvorskom kaznom i 60 dana društveno korisnog rada.