Najbolji HR tenisači saznali protivnike u Dubaiju

ATP 23. velj 201912:15 > 12:24
Matt Roberts/Getty Images

Marin Čilić vraća se tenisu nakon Australian Opena i rehabilitacije koljena, treći je nositelj na velikom turniru 500 serije u Dubaiju. Tamo će igrati i Borna Ćorić koji je šesti nositelj.

Justin Setterfield/Getty Images

Čilić će imati teškog protivnika već u prvom kolu, na drugoj će strani terena čekati Gael Monfils koji je prošlog tjedna osvojio turnir u Rotterdamu. Najboljem hrvatskom tenisaču posao će dodatno otežati i činjenica kako je izgubio u sva tri dosadašnja dvoboja s francuskim tenisačem, posljednji put na zemlji u Riju prošle sezone.

Niti Borna Ćorić neće imati lakog protivnika. Hrvatski 22-godišnjak ovog je tjedna rano napustio Marseille, a na istom turniru njegov protivnik u Dubaiju igrat će polufinale, riječ je Mikhailu Kukushkinu koji je Bornu svladao u prethodna dva međusobna susreta, posljednji put na zemlji u Davis Cup susretu prošle godine.

sportklub

Prvi nositelj turnira je Kei Nishikori kojeg čeka dvoboj protiv Benoitea Pairea, a prvi meč nakon Australije odigrat će i Roger Federer. Švicarca također čeka veteran, ali iz Njemačke, Philipp Kohlschreiber. Preostalih osam nositelja čine Karen Khačanov, Stefanos Tsitsipas, Miloš Raonić i Daniil Medvedev.

Turnir od ponedjeljka možete pratiti u programu Sportkluba.