Tenis

13.02.2019 | 20.34

Ivo porazom učvrstio 1. mjesto na neslavnoj ljestvici!

Hrvatski tenisač Ivo Karlović, iako je zabio 37 aseva, izgubio je u srijedu u 1. kolu ATP turnira u New Yorku od Moldavca Radua Albota sa 7-6 (4), 6-7 (4), 6-7 (5).

Karlović, koji će za 15 dana proslaviti 40. rođendan, u drugom je setu bio na dva poena od pobjede, ali ponuđenu priliku nije iskoristio i na kraju je u njihovom prvom međusobnom dvoboju slavio moldavski tenisač.

Tako je Ivo 20. put u karijeri poražen u meču u kojemu nije bio suočen s niti jednom jedinom break loptom, a koliko je to raritetno ostvarenje najbolje će posvjedočiti ljestvica koju možete proučiti na gornjem tweetu!

Naime, John Isner, kojemu se ovakav neslavan način poraza dogodio devet puta u profesionalnom teniskom životu, daleko je iza našeg Diva sa Šalate na toj neslavnoj ljestvici.

Što se današnjeg meča tiče, evo njegove priče (nadamo se da ovaj stih Ivo neće iskoristiti u nekom od svojih rap uradaka):

U prvom setu nije bilo prilika za break, a Karloviću je jedini mini-break u 13. igri bio dovoljan da dobije set. Sličan scenario vidjeli smo i u drugom setu, s tim da je Karlović kod vodstva 6-5 na servis protivnika imao vodstvo 30-0, odnosno bio je na dva poena od pobjede. No, Albot je nanizao četiri poena i set je ponovno otišao u tie-break. Kao i u tie-breaku prvog seta ponovno je bilo dovoljno oduzeti jedan servis, a ovaj puta to je uspio Albot.

Meč je ušao u treći set u kojem je Karlović kod 1-1 imao dvije vezane break-lopte, ali ih nije realizirao. I opet se ponovio scenario iz prva dva seta, jedan mini-break u 13. igri odlučio je pobjednika, a to je nakon 2 sata i 19 minute igre bio Moldavac Albot, koji će u 2. kolu igrati protiv Amerikanca Sama Querreyja. (Hina i Sportklubov dežurni novinar, združenim snagama)