ATP ROTTERDAM Nema Rogera i Marina, ali tu je Pako!

ATP 11. velj 20198:59 > 9:01
sportklub

Ovog tjedna u ponudi vaše omiljene televizije ističe se ATP turnir serije 500 u Rotterdamu. Pratite ga već od danas, mečevi počinju od 12.30 sati.

Riječ je o turniru iz serije 500 koji je ove godine lišen najvećih imena iz svjetskog topa 10, ali tu su Kei Nishikori te Karen Hačanov koji bi se trebali pobrinuti za spektakularnu akciju.

Posebno se to odnosi na mladog Rusa, jednog od predvodnika mlade generacije, kojemu dvoranski uvjeti savršeno odgovaraju, što je i dokazao krajem prošle sezone kad je u Parizu pobijedio Đokovića.

Hačanov je jedan od samo tri tenisača koji su Srbina nadvisili gledajući razdoblje od početka Wimbledona prošle sezone.

U nastavku pogledajte izjave prva dva nositelja…

NISHIKORI:

HAČANOV:

Na turniru će nastupati samo jedan hrvatski tenisač, s obzirom da Marin Čilić još ima problema s ozljedom pa je morao odustati od nastupa u Nizozemskoj.

Taj tenisač kojeg spominjemo je Franko Škugor koji je nastup izborio putem kvalifikacija, a na startu turnira imat će za protivnika mladog lava Denisa ‘Kurt Cobain’ Šapovalova.

sportklub

Od mečeva prvog kola posebno izdvajamo veliki raritet, ogled sretnih gubitnika, Ernesta Gulbisa i Mariusa Copila. Tko tu bude bolje, u drugom će kolu na najboljeg Japanca.

Od današnjih mečeva izdvajamo susret Pairea i Wawrinke koji je na raspored od 19.30 sati.

Na turniru su trebali, osim Čilića, nastupiti i Alexander Zverev, Nick Kyrgios, Roberto Bautista… ali su jedan po jedan otpadali kako se bližilo vrijeme početka. Roger Federer još je ranije najavio kako ove godine neće nastupiti, osim ako se u posljednji trenutak predomisli i zatraži pozivnicu. Što nije napravio. I što je vrlo neobično, jer riječ je o branitelju naslova!

No, iako nećete moći gledati najveće zvijezde, Sportklub će to kompenzirati stručnim komentarom svojih sjajnih teniskih komentatora, Ivana Hodobe i Patrika Ćavara, bivšeg velikog rukometaša i sadašnjeg teniskog trenera koje je već surađivao s nekim od poznatih imena iz ATP top 100, primjerice, s Mirzom Bašićem koji je prošle godine osvojio Sofiju!