Khachanov pobijedio Thiema i došao do Đokovića

ATP 27. pro 201817:25 > 17:46
Francois Nel/Getty Images

Ruski tenisač Kharen Khachanov savladao je Austrijanca Dominicka Thiema rezultatom 7:6 (7-3), 6:3 na egzibicijskom turniru u Abu Dhabiju, pa je zakazao polufinalni dvoboj i reprizu finala Mastersa u Parizu protiv Novaka Đokovića.

Khachanov je do prvog breaka došao u trećem gemu prvog seta, dok je u šestom gemu Thiem uzvratio za 3:3. Uspio je Austrijanac oduzeti protivniku servis za vodstvo od 5:3, ali je ruski tenisač kasnije izjednačio i set odveo u tie-break, u kojem je odigrao bolje i poveo sa 1:0 u setovima.

U drugom setu je Khachanovu bio dovoljan jedan break u drugom gemu, koji je potom bez problema sačuvao i došao do pobjede.

Karen Hačanov će u polufinalu, na Mubadala svjetskom teniskom prvenstvu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, igrati protiv prvog tenisača svijeta Novaka Đokovića.