Čilić za SK: U najjačem sastavu branit ćemo Davis Cup!

ATP 18. pro 201814:49 > 14:51
Srdjan Stevanovic/Getty Images

U hrvatskom institutu za povijest održala se prva po redu dodjela stipendija Zaklade Marin Čilić. Mi smo iskoristili taj povod kako bi postavili nekoliko pitanja prvom hrvatskom reketu Marinu Čiliću prije početka nove teniske sezone.

Nova teniska sezona je pred vratima, igrači su u pripremama, a ovu stanku neki poput Marina Čilića koriste i za društveno koristan rad, ali i sanaciju sitnih ozljeda. Odvojio je i kratko vrijeme za Sportklub.

Marine, kako teku pripreme za novu sezonu?

“Sve je u redu, ovo vrijeme koristim da zaliječim neke sitne ozljede koje su me mučile kroz prošlu sezonu i da se pripremim za 2019. godinu”.

Prošle sezone si igrao finale Australian Opena… Kako se osjećaš prije tog velikog turnira, to nije mali teret, braniš puno bodova zbog prošlosezonskog finala?

“Vjerujem da mogu ponoviti rezultat od prošle sezone, možda napraviti i korak više. Sigurno da kraj sezone nije mogao biti lijepši, osvojili smo Davis Cup i na najljepši mogući način sam završio 2018.godinu. To mi daje motivaciju da otvorim sezonu na najbolji mogući način i da napravim još jedan odličan rezultat u Australiji”.

sportklub

Hoće li izazov biti veći s obzirom da su napokon svi najbolji igrači zdravi? Nadal, Đoković, Federer će biti glavni favoriti, tu su povratnici Murray i Wawrinka.. Misliš li da će biti teže nego prošle sezone, ili sve ovisi o tvojoj igri i kako ćeš se ti osjećati na terenu?

“Definitivno je to veliki izazov. Konkurencija će biti nikad jača i ako želite igrati finale Grand Slama morate biti u životnoj formi, no ja sam spreman i vjerujem da se mogu nositi s najboljim igračima svijeta i ponoviti rezultat od prošle sezone”.

Hrvatska je osvojila posljednje izdanje Davis Cupa u starom formatu, možemo li očekivati da će Hrvatska sljedeće godine braniti naslov sa najboljim hrvatskim tenisačem?

“Zasad je plan da bih trebao nastupiti u Madridu. Umor ne bi trebao biti problem jer se igra samo jedan tjedan na kraju godine. Vidjet ćemo kako će se stvari odvijati u drugom dijelu sezone, ali dogovor je da ćemo u najjačem sastavu braniti naslov iz Lillea”.

Povezano

Marin će novu sezonu započeti u indijskom Puneu, isto kao i prošle sezone, te će zatim krenuti prema Australiji gdje će odigrati prvi Grand Slam turnir sezone.

ATP turnir u Puneu moći ćete od četvrtfinala pratiti na programu Sportklub televizije.