Tenis

09.11.2018 | 23:56

VIĐENO NA SK Žestoke borbe za finale NextGena

U samoj završnici drugog po redu izdanja 'mastersa' za mladiće do 21 godine starosti, vidjet ćemo Tsitsipasa i De Minaura.

Grk, koji je ove sezone već pobijedio i Novaka Đokovića, više od dva sata radio je za pobjedu 3:2 protiv Rubljova. Presudio je tie-break posljednjeg seta, u ovom slučaju to je značilo da se pripetavanju pribjeglo kod 3:3, a tu igru dobio je Tsitsipas rezultatom 7:2!

U finalu će igrati protiv De Minaura, mladog Australca koji je istim rezultatom pobijedio iznenađenje turnira, Munara iz Španjolske!

Specijalnost ovog turnira jest što postoji meč za treće mjesto, a tamo će se sastati poraženi iz današnjih ogleda.

Branitelj naslova je bio Rubljov, koji je prošle godine u finalu pobijedio Chunga.