Tsitsipas uzeo prvu titulu

ATP 21. lis 201817:09 > 17:11
Matt Roberts/Getty Images

Grčki tenisač Stefanos Tsitsipas osvojio je prvu titulu u karijeri, nakon što je u finalu turnira iz Serije 250 u Stockholmu svladao Ernestsa Gulbisa sa 6:4, 6:4.

Meč je trajao sat i 22 minute, a mladi Grk je iz trećeg pokušaja došao do titule – u prethodna dva finala (Barcelona i Cincinnati) izgubio je od Rafaela Nadala, ali sada je imao mnogo lakši zadatak.

Gulbis je do finala stigao iz kvalifikacija, dobio je između ostalih Shapovalova i Isnera, a sada je u prvom gemu došao do break-lopte.

Nije je iskoristio, potom su obojica lako uzimali gemove na svoj servis do finiša kada je Tsitsipas realizirao prvu break, ujedno i set-loptu.

U drugom setu nije bilo prilika za break također do kraja, a onda je 20-godišnji Tsitsipas napravio break bez izgubljenog poena i došao do pobjede i trofeja.

Letonac će skočiti za 41 mjesto i sada je nadomak Top 100 (na 104. poziciji), dok će Tsitsipas ostati na 16. poziciji na ATP ljestvici.