Šangaj: Federer slomio Medvedeva u triler okršaju!

ATP 10. lis 201815:43 > 15:44
Lintao Zhang, Getty Images Sport

Roger Federer je uspješno započeo obranu titule na Mastersu u Šangaju, svladavši u drugom kolu Rusa Danila Medvedeva sa 2:1 u setovima.

Sva tri seta završena su rezultatom 6:4, a prvi i treći pripali su Švicarcu.

Dva tenisača, između kojih je razlika od čak 15 godina, odigrala su uzbudljiv dvoboj koji je trajao skoro dva sata i u kojem su viđeni fantastični potezi.

Federer je u prvom setu nakon startnog brejka poveo 2:0, mladi Rus vrlo brzo uzvratio udarac, ali je aktualni prvak još jednom oduzeo servis protivniku za vodstvo 1:0.

Medvedev se nije predavao, bio je ravnopravan u drugom setu i konačno u poslijednjem gemu, forhendom iskoristio prvu set loptu za izjednačenje.

Vrhunac uzbuđenja viđen je u odlučujućem, trećem setu. Federer je spasio brejk-loptu za 4:4, i zatim stigao do brejka u idućem gemu, što je na kraju i odlučilo pobjednika.

Ovo mu je bila sedma pobjeda u osam susreta sa Medvedevim, a u idućem kolu će igrati protiv Roberta Bautiste koji je eliminirao Amerikanca McDonalda s 2:1.

Švicarac je dvostruki osvajač Šangaja, i nikada nije izgubio svoj prvi meč na ovom turniru.

Ukoliko slavi u kineskom gradu, stići će do svoje 99. titule.

U sveameričkom dvoboju, Sam Querrey je izbacio Taylora Fritza s 2:1, dok je Kei Nišikori istim rezultatom bio bolji od Wua iz Kine.

Rezultati susreta 2. kola s ATP turnira iz serije “masters 1000” u Šangaju igranih u srijedu:

Roger Federer (Švi/1) – Danil Medvedev (Rus) 6-4, 4-6, 6-4
Roberto Bautista (Špa) – Mackenzie McDonald (SAD) 3-6, 6-4, 6-1
Sam Querrey (SAD) – Taylor Fritz (SAD) 6-3, 6-7 (4), 7-5
Kei Nishikori (Jap/8) – Yibing Wu (Kina) 3-6, 6-0, 6-3
Juan Martin Del Potro (Arg/3) – Richard Gasquet (Fra) 7-5, 7-6 (7)
Kyle Edmund (VB/11) – Andreas Seppi (Ita) 6-3, 6-4
Alex De Minaur (Aus) – Benoit Paire (Fra) 6-4, 6-3
Alexander Zverev (Njem/4) – Nikoloz Basilašvili (Gru) 7-5, 6-4