Zapamtite Jarryja, upravo je sredio Thiema. Na zemlji!

ATP 27. srp 201820:47 > 20:51
Buda Mendes/Getty Images

Nicolas Jarry, čileanski tenisač koji svraća sve više pažnje na sebe, zabilježio je pobjedu karijere. Kroz dva tie-breaka došao je do polufinala Hamburga preko prvog nositelja, Dominica Thiema. U posljednjem meču dana na turniru, Basilašvili je izbacio Carrena Bustu 7:6, 6:4.

Na turniru iz serije 500 u Njemačkoj natjecanje je u četvrtfinalu neočekivano završio Dominic Thiem. Ali, neočekivano samo za one koji nikada nisu vidjeli kakav tenis može igrati Jarry. Opet je briljatntno udarao lopticu, a u prvom setu je kod 5:4 nadoknadio break zaostatka i preokrenuo tijek meča u svoju korist.

Na početku drugog odmah je stekao break, ali je Austrijanac uzvratio, a u sljedeća dva gema vidjeli smo isti rasplet. Nakon toga došlo je do smirivanja strasti pa je pobjednik odlučen u još jednoj 13. igri.

Tamo je Jarry spasio 6:3, Thiem je propustio servis za set kod 6:5, ali je kod 6:7 i sam spasio meč loptu. Ipak, uskoro je 198 cm visoki Čileanac uspio zadati završni udarac protivniku i ući u polufinale, treće ove sezone.

Jarry je impresivan nastup završio s 35 winnera, od čega je veliku većinu pospremio forhendom. Iako i sam veliki napadač, Thiem tijekom cijelog meča nije mogao doći do izražaja zbog suparnikova ofenzivnog arsenala.

Nicolasa u polufinalu čeka Nikoloz Basilašvili, koji je nadigrao Pabla Carrena Bustu u dva seta. Gruzijcu je ovo treća velika pobjeda u tjednu, a do polufinala je došao iz kvalifikacija. U glavnom ždrijebu redom je izbacivao favorizirane Kohlschreibera, Cuevasa i danas Bustu.

Drugim riječima – Basilašvili igra odličan tenis!

Leonardo Mayer do svog mjesta u polufinalu stigao slavljem protiv Diega Schwartzmana, s kojim je na ovom turniru nastupao u igri parova. Rezultat je bio 6:3, 4:6, 6:3 za branitelja naslova, a mnogo preokreta viđeno je u trećem setu.

Protivnik u borbi za finale bit će mu Jozef Kovalik koji je izbacio Thiaga Monteira s 2:1 u setovima.

Osim polufinalnih mečeva s turnira u Hamburgu, na kanalima Sportkluba sutra možete pratiti i poluzavršnicu iz Gstaada i Atlante.