Ovako stvari stoje, na otoku je gazda Kyle!

ATP 27. lip 201819:56 > 20:01
Cameron Spencer/Getty Images

Muški dio turnira u Eastbourneu, u čije prijenose se uključujemo krajem tjedna, u srijedu je ponudio nekoliko neizvjesnih mečeva. U britanskom derbiju, Kyle Edmund je izbacio nekadašnjeg pobjednika Wimbledona, njegova sunarodnjaka i povratnika tenisu Andyja Murraya.

Edmund je slavio u dva seta, oba je dobio rezultatom 6:4. Protivnik Edmunda u četvrtfinalu bit će Mihail Kukuškin, koji je lako svladao Davida Ferera – 6:2, 6:0.

Denisu Shapovalovu, 19-godišnjem Kanađaninu, bila su potrebna 2 sata i 11 minuta da uz jedanaest asova slomi otpor Jareda Donaldsona iz Sjedinjenih Država.

Shapovalov je uspio reagirati u pravom trenutku i tako nadoknadi gubitak drugog seta. U sljedećem kolu sastat će se sa Mischom Zverevom, koji je za 70 minuta izbacio Stevea Johnsona sa 6:3 i 6:3.

Poznati su i ostali parovi 1/4 finala, a u njima se sastaju Cecchinato – Millman te Lacko – Norrie.  Polufinalist Roland Garrosa je igrao 3 seta protiv Istomina, ali ga je uspio pobijediti sa 7:5 u odlučujućem dijelu igre.

Potpuno isto kretanje rezultata viđeno je u susretu Argentinca Diega Schwartzmana i Slovaka Lukaša Lacka: 6:4, 4:6, 7:5 je rezultat kojim je Lacko na kraju prošao dalje.

Britanski derbi u sjeni dobio je Cameron Norrie, koji je sa 6:4 i 6:3 svladao Jaya Clarkea.