Queens: Murray se vratio, ali Kyrgios slavio

ATP 19. lip 201819:46 > 19:48
Clive Brunskill Getty Images

Nick Kyrgios je u prvom kolu turnira u Queensu nakon tri seta svladao povratnika na Tour Andyja Murrayja.

Mike Hewitt/Getty Images

Nick Kyrgios je do pobjede stigao nakon preokreta i tri odigrana seta te slavio s 2:6, 7:6, 7:5 nakon dva sata i 41 minute igre.

Andy Murray se na teren vratio nakon 11 mjeseci stanke i nakon oporavka od operacije kuka pa je nakon furioznog starta i velike borbe na kraju morao položiti oružje pred Australcem.

Iako se već u prvom gemu suočio s break-loptom, Murray nije dozvolio Kyrgiosu da mu oduzme servis i prvi set je završio s dva napravljena breaka. Nakon razmjene po dva breaka na početku drugog seta, Kyrgios je meč uveo u treći boljom igrom u tie breaku.

I u trećem setu smo vidjeli veliku borbu. Prvo je Murray ispustio break prilike, a zatim i Kyrgios, da bi Škot u desetom gemu spasio dvije meč-lopte. Ipak, u 12. gemu nije uspio odoliti sjajnom napadu Australca koji je trećom meč-loptom osigurao plasman u drugo kolu u kojem će igrati s boljim iz dvoboja Harrison – Edmund.