Al Bello/Getty Images
Tenis 13.06.2018 | 17:10

Stuttgart: Federer slavio nakon preokreta

Roger Federer

Roger Federer plasirao se u četvrtfinale turnira iz Serije 250 u Stuttgartu, nakon što je savladao Mischu Zvereva sa 3:6, 6:4, 6:2.

Julian Finney Getty Images Sport

Švicarac, koji je propustio cijelu sezonu na zemlji, bio je malo "zahrđao" na početku i izgubio je prvi set, a onda je spasio break loptu na početku drugog seta. Potom je Federer poveo sa 4:2, Zverev se vratio na 4:4, ali je Roger u preostala dva gema izgubio samo poen i izjednačio u setovima.

Tako je ujedno i slomio otpor Nijemca, napravio je break u ranoj fazi trećeg seta i do kraja rutinski priveo meč kraju.

Turnir u Stuttgartu igra se za nagradni fond od 656.015 dolara.