Razočaranje za hrvatske adute na travi

ATP 11. lip 201818:48 > 18:52
Pat Scala/Getty Image

Ivo Karlović i Jana Fett poraženi su već na samom početku turnira za koje su se ovog tjedna prijavili. Neobično, razočaravajuće, s obzirom da je riječ o nastupima na travanoj podlozi.

Mlada hrvatska tenisačica Jana Fett poražena je u 1. kolu travnatog WTA turnira u engleskom Nottinghamu od Bjeloruskinje Vere Lapko s 6-7 (5), 4-6. Fett (WTA 107.) se oprostila odmah na startu turnira porazom od 84. igračice svijeta Lapko.

Hrvatska igračica doživjela je rano oduzimanje servisa u prvom setu, spasila set-loptu kada je Bjeloruskinja kod 5-4 servirala za set, a potom propustila svoje dvije set-lopte u 12. igri, a u “tie-breaku” povela s 3-1. To sve nije bilo dovoljno jer je Lapko dobila 13. igru s 7-5, a u drugom setu Fett je čak triput izgubila svoj servis, a kod 4-3 sa servisom pozvala je liječničku pomoć zbog problema s leđima.

Jana je imala čak 11 dvostrukih pogrešaka i samo 31 posto dobivenih poena na svom drugom servisu.

Ivo Karlović je porazom započeo sezonu travnatih turnira nakon što je u nizozemskom Hertogenboschu izgubio od domaćeg igrača Robina Haasea s 6-7 (3), 7-6 (5), 3-6.

Karloviću u dvoboju sa šestim nositeljem i 44. igračem svijeta nisu pomogla ni 24 asa, a na Haaseov servis Ivo je bio bezopasan – u tri seta došao je tek do jedne break lopte koju nije iskoristio.

Nakon prva dva seta, koji su odlučeni u “tie-breaku”, odluka je pala u trećem setu kada je Haase napravio jedini “break” u meču za 3-1 i nakon dva sata igre došao i do druge pobjede nad Karlovićem. Zagrepčanin i Nizozemac su međusobno igrali još samo jednom – također u Hertogenboshu prije tri godine, a i tada je Haase bio bolji s 2-1 u setovima. (h)