Thiem osvojio Lyon, Fucsovics slavio u Ženevi

ATP 26. svi 201816:58 > 17:02
Photo by Julian Finney/Getty Images)

Dominic Thiem osvojio je turnir u Lyonu, dok je Marton Fucsovics došao do prve titule karijere u Švicarskoj.

Završena su posljednja dva turnira prije Roland Garrosa, Dominic Thiem i Marton Fucsovics izašli su kao pobjednici.

Mnogi su ostali začuđeni što je Dominic Thiem, jedan od favorita za pariški Grand Slam (ako takav igrač postoji pored Rafaela Nadala), izabrao nastup u tjednu prije drugog GS turnira sezone. Austrijanac je imao vrlo težak tjedan, izvlačio je napete mečeve u tri seta protiv Garcije-Lopeza, Dušana Lajovića, te u finalu protiv Gillesa Simona. Francuz ima za čime žaliti, vodio je set i break prednosti u drugom (4-3), no nije izdržao, Thiem je pobjedom 3:6, 7:6, 6:1 došao do desete turnirske pobjede karijere.

Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images for BMW)

Mađarski 26-godišnji tenisač, Fucsovics osigurao je prvu titulu karijere nakon sjajnog tjedna u Švicarskoj. U finalnom meču, Mađar je pregazio Petera Gojowczyka sa 6:2, 6:2. Njemački tenisač nije zaradio niti jednu break priliku tijekom čitavog meča, Fucsovicsu je trebalo samo 67 minuta da dođe do najvećeg trijumfa karijere. Gojowczyk je pak ostao na jednom naslovu osvojenom prošle godine u Metzu, a ovo je već drugo finale ove sezone koje je izgubio (Delray Beach).