Đoković dohvatio prvo četvrtfinale u godini!

ATP 17. svi 201819:48 > 21:18
Getty Images Sport, Julian Finney

Srpski tenisač Novak Đoković vrlo dobrom igrao plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Rimu pobjedom nad Albertom Ramosom Vinolasom, 41. igračem svijeta. Rezultat je bio 6:1, 7:5.

Đoković je još jednom dokazao koliko se dobro osjeća u Foro Italicu, gdje je četiri puta dizao pobjednički pehar i još četiri puta bio poražen u finalu do kojeg je stigao i na prethodna dva izdanja rimskog Mastersa.

Novak je od početka krenuo sjajno i odigrao možda i najbolji set u posljednje vrijeme, ne dozvolivši suparniku ni promil šanse da ga ugrozi. U 2. setu je Vinolas pružio bolji otpor, ali je Novak nastavio s dobrom igrom. Nekadašnji broj jedan je bio na putu da riješi meč u devetom gemu, na 5:3 je imao prednost 30:0, ali je Ramos zaigrao bolje, okrenuo i ostao u setu. To je dodatno motiviralo španjolskog igrača, pa je u sljedećem gemu uspio vratiti break i poravnati na 5:5.

Ipak, Đoković se trganuo u ključnom trenutku, oduzeo servis protivniku, poslije čega je bez izgubljenog poena riješio pitanje pobjednika.

Njegov protivnik u četvrtfinalu će biti Kei Nishikori. Japanac je bio bolji od Kohlschreibera 6:1, 6:2 i tako nastavio briljantne partije koje je započeo još u Monte Carlu. Đoković i Nishikori sastali su se prošloga tjedna u tridesetdrugini finala Madrida, Srbijanac je bio bolji u dva seta, a u međusobnim dvobojima vodi sa 12-2, od čega je 5-0 na zemljanoj podlozi.