Mark Kolbe, Getty Images
Tenis 17.04.2018 | 16:03

MC: Thiem preživio Rubleva i došao do trećeg kola

Dominic Thiem

Austrijski tenisač Dominick Thiem savladao je ruskog igrača Andreja Rubleva u drugom kolu Mastersa serije 1.000 u Monte Carlu, pa će njegov sljedeći protivnik biti pobjednik dvoboja Novak Đoković - Borna Ćorić.

Dominick Thiem

Julian Finney, Getty Images

Sedmi tenisač svijeta Dominick Thiem pobijedio je 20-godišnjeg Rusa, 33. igrača na svijetu, poslije preokreta sa 5:7, 7:5, 7:5.

Na terenu u Monte Carlu se vodila velika borba i pravi maraton koji je trajao dva sata i 42 minute, da bi na kraju bio završen dvostrukom servis greškom Rubleva, kojom je Thiem prošao dalje.

Sva tri seta su riješena breakom jednog od tenisača u 11. ili 12. gemu, a Rublev je uprkos vodstvu poklekao, te nije iskoristio i meč loptu koju je imao pri rezultatu 40:30 na 5:4 u trećem setu.

Thiem je zatim napravio break, bio siguran na svoj servis, a potom iskoristio pad koncentracije ruskog igrača.

Svog protivnika Thiem će saznati u srijedu, kada će u Monte Carlu igrati Novak Đoković i Borna Ćorić.