ATP Miami: Thiem otkazao, Karlović u glavnom turniru

ATP 18. ožu 201815:00 > 15:16
Cameron Spencer/Getty Images

U srijedu počinje drugi Masters 1000 turnir sezone u Miamiju koji također možete pratiti na kanalima Sportkluba.

Roger Federer i Marin Čilić ponovno će biti prva dva nositelja, nakon Indian Wellsa, sada i u Miamiju. Švicarac će i na Floridi braniti titulu.

Ipak, Miami će propustiti neki poznatiji igrači. Od ranije nema Rafe Nadala i Stana Wawrinke, dok je nastup otkazao i šesti igrač svijeta, Dominic Thiem. Zbog ozljede ponovno neće biti Jo-Wilfrieda Tsonge koji je propustio i Indian Wells, a radi umora nastup na Floridi otkazao je Lucas Pouille. Na listi sudionika za sada se nalazi Novak Djoković kao i Nick Kyrgios koji je zbog ozljede lakta propustio IW.

Obzirom kako su nastup otkazali i Paolo Lorenzi, Alexandr Dolgopolov, Pablo Cuevas, Albert Ramos i Julien Benneteau, otvorilo se mjesto za Ivu Karlovića koji tako neće morati igrati kvalifikacije.

Inače, organizator je podijelio i pet pozivnica, uglavnom su to igrači članovi menadžerske agencije IMG koja je vlasnik turnira, tako će preko wild-carda na turniru nastupiti Nicola Kuhn, Mikael Ymer, Chris Eubanks, Miomir Kecmanović i Nicolas Jarry. Pozivnicu za kvalifikacije dobili su Joao Souza, Casper Ruud, Axel Geller, Elias Ymer i Patrick Kypson.