ATP Rio na SK: Čilić beton zamijenio zemljom

ATP 19. velj 201818:49 > 19:09
Adam Pretty/Getty Images

Ovog tjedna na programu Sportkluba možete pratiti ATP turnir 500 serije iz Rio de Janeira, poprišta Olimpijskih igara 2016. godine.

Daniel Pockett/Getty Images Sport

Marin Čilić nastavlja sezonu nakon Australian Opena, u Brazilu na zemljanoj podlozi. Najbolji hrvatski tenisač iznenadio je planovima za ovu sezonu, obično je australsko sunce znao zamijeniti za povratak na podlogu gdje se osjeća najugodnije, europski beton.

No, ovoga puta planovi su ga odveli u Južnu Ameriku. Prošlog tjedna trebao je nastupiti u Buenos Airesu, međutim uzeo je dodatan tjedan odmora nakon napora s početka sezone. Rio je turnir iz 500 serije, drugi nakon Rotterdama prošlog tjedna, a hrvatski tenisač je prvi nositelj.

Prvo kolo donosi dvoboj protiv iskusnog Argentinca Carlosa Bercloqa, do sada su igrali samo jednom, na zemlji u Rimu prije sedam godina, Čilić je pobijedio u dva seta, no taj meč je ostao u sjećanju po provokacijama Bercloqa tijekom cijelog meča, te i ponekim verbalnim interakcijama dvojice igrača.

Turnir iz Rija u ATP kalendaru pojavio se 2014. godine kada je prvim pobjednikom postao Rafael Nadal. Nakon njega turnir su osvajali David Ferrer, Pablo Cuevas i lani Dominic Thiem. Austrijanac će biti i favorit ovotjednog nadmetanja, posebno nakon uvjerljivog nastupa prošlog tjedna u u Buenos Airesu.

Osim Čilića i Thiema koji su prva dva nositelja, još je jedan top deset igrač u turniru, Pablo Carreno Busta koji je drastično pao u formi nakon polufinalnog plasmana na US Openu prošle sezone, no na zemlji je uvijek opasan. Potencijalni kandidati za visok plasman su i Fabio Fognini, Diego Schwartzman, te bivši pobjednik Cuevas.

Sam turnir nosi nagradni fond od 1,8 milijuna dolara, a pobjednik će odnijeti 500 ATP bodova.

Turnir iz Rija možete cijelog tjedna pratiti na Sportklubu, a već večeras na centralni teren izlazi Marin Čilić, dvoboj protiv Berlocqa započinje od 23 sata na SK2, a prve mečeve možete pratiti već od 20:30h.