Roger pobjedu od vraćanja prijestolja

ATP 15. velj 201821:33 > 21:35
Graham Denholm/Getty Images

Švicarski tenisač pobijedio je Nijemca 7:6(8), 7:5 i plasirao se u četvrtfinale turnira u Rotterdamu.

Ta pobjeda stigla je teže nego je bilo očekivano, 36. igrač svijeta pružio je sjajan otpor favoriziranom protivniku.

U cijelom meču viđen je samo jedan brejk i to u završnici drugog seta. Prije toga, oba tenisača su bila sigurna na svojim početnim udarcima. Priliku da set riješi pre tie-breaka, Federer je imao u 12. gemu, kad je poveo 30:40, međutim, Nijemac je u sljedeća tri poena zaigrao bolje i poravnao na 6:6.

TB nije dobro počeo po Federera jer je Kohlschreiber imao mini break i došao do 5:2. Ipak, uslijedio je niz Rogera koji je od sljedećih šest poena dobio pet i poveo 7:6. U nastavku je uslijedila prava drama, Roger je poveo 8:7, pa 9:8 i na kraju novim mini breakom došao do 1:0 u setovima.

Spomenuti jedini oduzeti servis viđen je tek u 11. gemu drugog seta. Federer je tada iskoristio treću break loptu, poveo 6:5 i u sljedećem servis gemu rutinskom igrom došao do pobjede.

Njegov protivnik u četvrtfinalu bit će Robin Haase koji je u dva seta nadvladao Tallona Griekspoora, senzacionalnog pobjednika protiv Stana Wawrinke.