ATP Doha: Ćorić pobjedom otvorio novu godinu

ATP 2. sij 201815:54 > 16:06
Philippe Bouchard/Icon Sportswire/Corbis via Getty Image

Hrvatski tenisač Borna Ćorić na najbolji mogući način započeo je novu godinu, pobijedivši drugog nositelja Pabla Carrena-Bustu u prvom kolu ATP turnira u Dohi.

Mladi Hrvat je već u prvom kolu imao težak zadatak protiv desetog tenisača svijeta Španjolca Pabla Carrena-Buste, ali je nakon rijetko viđene drame uspio pobijediti rezultatom 2:1, po setovima 5:7,6:2 i 7:6 (10:8).

U prvom setu vodila se velika bitka, a trenutak koji je bio presudan se dogodio kod rezultata 5:5, kada Španjolac uzima servis Ćoriću i nakon toga dobiva svoj gem za prvi set.

U drugom setu potpuno druga priča, Borna je igrao odlično i pokazao zašto ga svrstavaju među najveće talente. Kod rezultata 2:2 osvojio je sljedeća četiri gema za izjednačenje u setovima.

Zadnji set nam je priuštio pravu dramu kakve se ni Hitchcock ne bi posramio. Prvo je Carreno-Busta ispustio servis za pobjedu kod rezultata 5:4, a onda je Ćorić odmah u sljedećem gemu još jednom izgubio servis, iako je u tom gemu imao 40:0. Potom ponovno Busta ispušta servis za pobjedu i odlazi se u trinaestu igru. U tie-breaku je bilo opet vrlo neizvjesno, Španjolac je imao čak tri meč lopte, ali na kraju je slavio hrvatski tenisač iskoristivši svoju prvu priliku za pobjedu.