Dimitrov nakon velike borbe slavio protiv Thiema

ATP 13. stu 201717:47 > 17:49
Rob Carr/Getty Images

Bugarski tenisač Grigor Dimitrov ostvario je prvu pobjedu na završnom Mastersu u Londonu, budući da je u prvom meču A grupe bio bolji od četvrtog tenisača svijeta Dominica Thiema.

Dimitrov je slavio 2:1 (6:3, 5:7, 7:5) poslije nešto više od dva sata igre.

Bugarin je ključnu prednost u prvom setu ostvario u šestom gemu i bez puno problema poveo 1:0.

U nastavku je Austrijanac bio koncentriraniji, u posljednjem gemu uspio je oduzeti servis protivniku (7:5) i izjednačiti rezultat.

I u trećem setu je viđena velika borba. Prvi je do breaka stigao Dimitrov u sedmom gemu, ali je Thiem ubrzo izjednačio na 5:5.

Bugarski tenisač je još jednom oduzeo servis protivniku, a zatim i potvrdio vodstvo i priveo dvoboj kraju.

Grigor će u sljedećem kolu grupe A odmjeriti snage s Davidom Goffinom, dok će Dominic Thiem igrati protiv Španjolca Rafaela Nadala.