Šangaj: Federer posljedni polufinalist

ATP 13. lis 201715:10 > 15:36
Richard Heathcote, Getty Images Sport

Roger Federer pobijedio je Richarda Gasqueta sa 7:5, 6:4.

Nakon što smo saznali prvi polufinalni par ATP Masters turnira u Šangaju kojeg čine Nadal i Čilić, u posljednjem četvrtfinalnom meču susreli su se drugi igrač svijeta Roger Federer i 31. na svijetu Francuz Richard Gasquet. Federer je rezultatom 7:5, 6:4, bez većih problema “osigurao kartu” za polufinale turnira.

Meč je počeo vrlo izjednačeno te su oba igrača vrlo sigurno držala svoj servis. Pri rezultatu 5:5 na Gasquetovom servisu Federer je uspio izboriti dvije break prilike te odmah prvu i realizirao nakon čega je servirao za set te ga bez većih problema i osvojio rezultatom 7:5.

Drugi set je počeo nešto drukčije. Federer je odmah na startu oduzeo servis Gasquetu, no njegova prednost nije dugo potrajala jer je Gasquet odmah vratio break nazad. Pri rezultatu 3:3, Federer je opet došao do dvije break prilike te drugu i iskoristio. Potvrdivši berak u idućem gemu, Federer je bio korak bliže prema polufinalu Šangaja.

Do kraja drugog seta nije bilo većih iznenađenja te ga je Federer osvojio rezultatom 6:4.

U prvom polufinalu susret će se naš Marin Čilić i Rafael Nadal, a u drugom Federer i Juan Martin del Potro. Meč Čilića i Nadala možete pratiti od 10:30 na Sportkubu kao i drugi polufinalni susret koji je na rasporedu u 14 sati po našem vremenu.