Sjajan meč Nadala i Dimitrova, Španjolac u polufinalu

ATP 13. lis 201711:33 > 11:52
Richard Heathcote, Getty Images

Španjolski tenisač Rafael Nadal savladao je Grigora Dimitrova u četvrtfinalu ATP turnira u Šangaju rezultatom 2:1 (6:4, 6:7, 6:3). Trenutni rezultat u međusobnim dvobojima je 11:1 za Španjolca.

Tijekom početnih gemova prvog seta i Nadal i Dimitrov su bili uvjerljivi na svom početnom udarcu, samo u drugom gemu Dimitrov je imao jednu break loptu. Došao je deveti gem, Španjolac je propustio tri break lopte, ali je ipak uspio oduzeti servis protivniku – na kraju 6:4 za Nadala.

U drugom setu igrači su ponovo bili sigurni na svojim servis gemovima i ušlo se u tie-break. Dimitrov je izgubio već prvi poen na svoj servis i u jednom trenutku Nadal je bio na tri poena od prolaska u polufinale. Međutim, tada je Dimitrov osvojio pet vezanih poena i izjednačio rezultat.

Bugarin je i u treći set ušao s velikom energijom, uspijevao je stići vrlo teške lopte, ali nije odolio prvom tenisaču svijeta. Igrao se šesti gem kada je Nadal oduzeo servis protivniku.

Na kraju je došao do pobjede i plasmana u peto polufinale Masters serije 1.000 u ovoj sezoni.

U polufinalu turnira u Šangaju Rafael Nadal igrati će protiv Marina Čilića.