ATP Šangaj: Čilić bez problema u četvrtfinale

ATP 12. lis 201711:42 > 11:54
Richard Heathcote/Getty Images

Čilić u polufinalu turnira u Šangaju.

Naš predstavnik, četvrti nositelj turnira u Šangaju, Marin Čilić pobijedio je Amerikanca Stevea Johnsona u trećem kolu turnira u Šangaju rezultatom 7:6 i 6:4.

Nakon izjednačenog prvog seta koji je otišao u tie break. Čilić je u tiebreaku Johnsonu prepustio samo jedan poen i vrlo sigurno osvojio prvi set. U drugome je setu Čilić napravio break već na samome početku i uspio ga zadržati što mu je osiguralo siguran prolaz u četvrtfinale turnira.

U četvrtrfinalu protivnik našem predstavniku bit će Španjolac Albert Ramos Vinolas koji je trenutno 25. igrač svijeta. Ukoliko Čilić pobijedi i prođe u polufinale ATP-a u Šangaju, od idućeg će tjedna biti četvrti igrač svijeta što će mu ujedno biti i plasman karijere.