ATP Tokyo: Johnson i Goffin u četvrtfinalu

Bradley Kanaris, Getty Images Sport

Amerikanac Steve Johnson i Belgijac David Goffin plasirali se u četvrfinale turnira u Tokiju.

Steve Johnson je u meču osmine finala igrao protiv Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova. Iako je bilo za očekivati da će se igrati napet meč, Johnson je bez većih problema slavio nakon nešto više od sat vremena igre s rezultatom 6:2, 6:4.

Već u prvom gemu Johnson je oduzeo servis protivniku, a do duplog breaka je stigao u petom gemu – 4:1. Iako je Ukrajinac vratio jedan break, ali je već u narednom gemu ponovo ispustio servis, pa je Johnson lako slavio sa 6:2.

U drugom setu odlučujući je bio treći gem kada je Johnson ponovno oduzeo servis protivniku i u nastavku mu sjajnim servisima nije dopustio nijednu break šansu.

U borbi za polufinale Johnsonov protivnik bit će Diego Schwartzmann.

U drugom dvoboju osmine finala Belgijac David Goffin igrao je protiv Australca Matthewa Ebdena koji je u prvom kolu izbacio našeg Ivu Karlovića. Meč je završio rezultatom 2:6, 7:5 i 7:6.

Iako je Goffin loše ušao u meč, u drugom setu je pokazao bolju igru, uspio oduzeti servis Ebdenu te osvojiti set.

U trećem setu Goffin je imao dva breaka te vodio rezultatom 5:2. Iako je dva puta servirao za meč, nije imao niti jednu meč loptu, a Ebden je uspio vratiti oba breaka te osvojiti čak četiri gema zaredom. Set je otišao u tie break te ga je tada Goffin završio bez većih problema s rezultatom 7:1 u trinaestoj igri.

Johnsonu će u četvrtfinalu protivnik biti Argentinac Diego Svhwartzmann, a Goffin će igrati protiv Francuza Richarda Gasqueta.

U četvrtfinalu turnira u Tokiju je i naš Marin Čilić koji igra treći meč poslije 5 sati ujutro, a protivnik mu je Amerikanac Ryan Harrison.