Tokio: Čilić prepustio pet gemova Tsitsipasu

ATP 2. lis 20179:17 > 9:18
Atsushi Tomura/Getty Images

Hrvatski tenisač Marin Čilić uspješno je započeo na turniru u Tokiju, pobijedivši Grka Stefanosa Tsitsipasa u dva seta.

Čilić je do pobjede nad Tsitsipasom došao sa 6:3, 6:2, poslije jednog sata i 14 minuta igre.

U sljedećem kolu Čilića, koji je postavljen za prvog nositelja, čeka susret s pobjednikom dvoboja između domaćeg tenisača Yasutaka Uchiyama i Franka Škugora, koji je u glavni ždrijeb stigao iz kvalifikacija.

Čilić je znatno bolje servirao od Grka, koji je na svom drugom servisu osvojio samo četiri poena. Hrvatski tenisač je puno bolje koristio svoje šanse, a njegov protivnik je tijekom cijelog meča imao samo jednu break priliku koju je iskoristio, i to u trećem gemu.

Ispostavilo se kako grčki tenisač od tog trećeg gema nije mogao parirati Čiliću, koji mu je odmah vratio break. Do kraja Marin je rutinski priveo meč kraju i prošao u sljedeće kolo.

Turnir u Tokiju igra se za nagradni fond od 1.563.765 dolara i možete ga pratiti u izravnim prijenosima na Sportklubu.