Džumhur osvojio prvi naslov u karijeri!

ATP 24. ruj 201717:46 > 17:47
Jared C. Tilton/Getty Images

Tenisač iz Bosne i Hercegovine Damir Džumhur osvojio je turnir u Sankt Peterburgu, poslije pobjede u finalu nad Talijanom Fabijom Fogninijem 2:1 u setovima.

Džumhur je trećeg nositelja u Sankt Peterburgu savladao poslije preokreta za sat i 56 minuta igre, po setovima 3:6, 6:4, 6:2 i došao do prvog trofeja u karijeri, iz drugog finala u kojem je nastupao.

Džumhur nije dobro krenuo u meč, budući da mu je Talijan, 29. tenisač svijeta, uzeo break trećem gemu i došao do prednosti 3:1. U nastavku seta oba tenisača su čuvala svoje servise sve do posljednjeg gema, kad je Fognini došao do još jednog breaka i osvajanja seta.

U drugom setu Džumhur je uspostavio kontrolu nad mečom, uzeo break u petom gemu, ali nije uspio zadržati (3:3). Međutim, do kraja 55. igrač svijeta, uzima Talijanu još jedan servis, koji ovog puta dolazi do izjednačenja u setovima.

U trećem setu odmorniji Džumhur uzima dva servisa Fogniniju i osvaja prvi naslov u karijeri.