Antalya: Thiem poražen od 222. igrača svijeta

ATP 27. lip 201718:30 > 18:33
Alex Goodlett/Getty Images

Indijac Ramkumar Ramanatham napravio je prvorazrednu senzaciju izbacivši Dominica Thiema u 2. kolu turnira u Antalya.

Adam Pretty, Getty Images

Dvadesettrogodišnji 222. igrač svijeta savladao je prvog nositelja za samo 61 minutu – 6:3, 6:2.

Koliko je Austrijanac bio ispod svakog nivoa potvrđuje i podatak kako je imao samo jednu break loptu, u posljednjem gemu prvog seta!

Ramanathan je u prvom setu jednom oduzeo servis osmom igraču svijeta, u drugom još dva puta i u velikom stilu ostvario je pobjedu karijere.

Indinac će se u četvrtfinalu turnira u turskom letovalištu sastati sa Kipraninom Markosom Bagdatisom, koji je sa 6:4, 3:6, 7:5 eliminisao Argentinca Karlosa Berloka. Poznat je još jedan četvrtfinalni par, a rivali su Španci Adrian Manarino i Fernando Verdasko.

Manarino je bio bolji od Egipćanina Mohameda Safvata sa 6:4, 6:4, dok je Verdasko savladao Stiva Darsisa iz Beglije sa 6:3, 6:4.

Pobedu u utorak ostvario je i Srbin Janko Tipsarević, dok je Slovak Martin Kližan kod rezultata 6:6 u prvom setu predao meč domaćem predstavniku Marselu Ilhanu.

Završnicu turnira u Antaliji od četvrtka pratite na kanalima SK.