Karlović bolji od Čilića za finale ATP 's-Hertogenbosch

ATP 17. lip 201720:14 > 20:15
Grant Halverson/Getty Images

U polufinalnom dvoboju dvojice hrvatskih tenisača na ATP turnira u 's-Hertogenboschu 38-godišnji Ivo Karlović je svladao Marina Čilića sa 7-6 (4), 5-7, 7-6 (2) nakon dva sata i 43 minute.

Ivo Karlović je u hrvatskom derbiju u polufinalu turnira u Nizozemskoj bio bolji od Marina Čilića i slavio sa 7:6, 5:7 7:6.

Treći nositelj, Ivo Karlović, slavio je protiv prvog nositelja nakon odličnih skoro tri sata tenisa. Nije bilo breaka u prvom setu iako je Čilić imao tri šanse pa čak i set loptu. Karlović je ipak slavio prvi set.

U drugom setu, Čilić je bio odlučniji kada mu se ukazala prilika i uz jedan osvojen gem na Karlovićev servis uspio je uvesti meč u treći set u kome je ponovo imao svoje prilike ali ih nije koristio.

Treći je set ponudio najviše uzbuđenja, Karlović je u šestoj igri stigao do svoje prve “break-lopte” koju je Čilić izvukao odličnim servisom, da bi kod rezultata 4-4 Čilić stigao do dvije prilike za oduzimanje servisa. Karlović je prvu spasio volejom, a drugu odličnim drugim servisom u tijelo suparnika. Karlović je mogao završiti dvoboj i prije “tie-breaka” jer je kod prednosti od 6-5 stigao do meč-lopte na servis Čilića. Tada je Čilić iznenadio suparnika izlaskom na mrežu nakon drugog servisa i smečem spasio meč-loptu.

Ipak, u “tie-breaku” je Čilić ponovno loše krenuo, promašio forhend kojim je Karlović stigao do vodstva od 2-0, a zatim je još jednim “mini-breakom” i do velikih 5-1 što nije mogao ispustiti.