ATP: Murray i Nadal prošli dalje

ATP 28. tra 201717:09 > 17:21
Clive Brunskill, Getty Images

Prvi tenisač svijeta Andy Murray pobijedio je Alberta Ramosa-Vinolasa sa 2:6, 6:4, 7:6 (7:4) u četvrtfinalu turnira u Barceloni. Britanac nije igrao na najvišem nivou, ali je uspio uzvratiti Španjolcu za poraz u Monte Carlu.

Iako je Murray prvi gem dobio bez izgubljenog poena, pa agresivno odigrao na servis Ramosa, Španjolac je, uz podršku publike, pokazao da se neće predati. Već u sljedećem servis gemu Murraya pokazao je igru kojom je stigao do finala Monte Carla. Ponovo je u petom gemu Ramos napravio break, mučio je Murraya dobrom obranom, pa je rutinski priveo set kraju.

Bolje je u nastavku zaigrao prvi favorit turnira. Navikao se na uvjete Britanac, bolje je servirao i sigurniji je bio s osnovne linije. Iako je Ramos prvi došao do break lopti, iskusno se izvlačio Murray, da bi sve naplatio u posljednjem gemu i oduzetim servisom Španjolcu, izborio treći set.

Promjenljivo je igrao Murray, s dosta uspona i padova, čekajući greške protivnika. Ipak, nije ih bilo puno, pa je Ramos i servirao za set. Međutim, stisla mu se ruka, pa je greškama dozvolio Britancu da se vrati. Kratio je poene Murray volejima, što  mu je donosilo prednost i u tie-breaku konačnu pobjedu.

Protivnik Britancu u polufinalu biti će Austrijanac Dominic Thiem.

U kasnijem terminu Rafael Nadal pobijedio je Hyeona Chunga sa 7:6, 6:2.