IW: Švicarski obračun u finalu, Federer protiv Wawrinke

ATP 18. ožu 201721:42 > 21:45
Kyodo News via Getty Image

U prvom meču dana Švicarac Stanislas Wawrinka pobijedio je Španjolca Pabla Carrena-Bustu rezultatom 6:3,6:2, dok je drugi Švicarac Roger Federer pobijedio Amerikanca Jacka Socka sa 6:1, 7:6.

Ovogodišnje finale Indian Wellsa u muškoj konkurenciji igrati će Roger Federer i Stanislas Wawrinka.

Wawrinka je slavio protiv Carrena-Buste nakon samo 64 minute na terenu rezultatom 6:3,6:2. U prvom setu se Španjolac držao do rezultata 3:3, a onda je Švicarac zaredao sa tri gema zaredom i osvojio set. U drugom setu Wawrinka je dva puta oduzeo servis protivniku i lako priveo meč kraju.

U drugom susretu Federer je pobijedio Socka nakon 74 minute igre sa 6:1, 7:6. Legendarni Švicarac je prvi set dobio bez ikakvih problema, a drugi set je bio puno neizvjesniji, došao je do tie breaka. U trinaestoj igri Sock je čak i vodio 3:1, ali Federer je preokrenuo i slavio novi ulazak u finale.

U finalu nas očekuje dvoboj tenisača koji su ukupno osvojili 21 Grand Slam titulu, od toga Federer njih 18.