ATP Roterdam: Čilić bolji u hrvatskom derbiju

ATP 16. velj 201714:46 > 14:50
Justin Setterfield/Getty Images

Hrvatski tenisač Marin Čilić, plasirao se u četvrtfinale ATP turnira serije 500 u Rotterdamu, nakon što je bio bolji od Borne Ćorića. Prvi nositelj je slavio tek nakon tri seta, 6:1, 2:6, 6:4 nakon sat i 58 minuta igre.

Prvi nositelj bio je siguran u prvom setu koji je dobio 6:1 uz dva breaka. Favorit je djelovao sigurno sve do šestog gema drugog seta, kada je pretrpio prvi break. Ćorić je do kraja seta još jednom oduzeo servis sedmom igraču svijeta i uveo meč u treći set.

U odlučujućem setu presudio je jedan break i to u sedmom gemu. Ćorić je imao sedam gem lopti, ali je Čilić ostao u gemu, iskoristio drugu break šansu i poveo 4:3. Sigurno je do kraja čuvao servis i osigurao plasman među osam najboljih, gdje će se sastati sa šestim nositeljem Jo-Wilfriedom Tsongom.

Sve mečeve iz Rotterdama možete pratiti u izravnim prijenosima na kanalima Sport kluba.