Basel: Mučenje Wawrinke, Del Potro prošao u dva seta

ATP 27. lis 201619:09 > 21:51
Andy Lyons/Getty Images

Argentinski tenisač Juan Martin Del Potro plasirao se u četvrtfinale turnira Serije 500 u Baselu pobjedom protiv Davida Goffina iz Belgije - 7:5, 6:3.

Meč je trajao sat i 31 minutu, a Del Potro će se u petak u borbi za ulazak u polufinale sastati s Japancem Keijem Nišikorijem, koji je u srijedu svladao Talijana Paola Lorenzija sa 2: 0.

Del Potro, trenutno 42. igrač svijeta, u prvom setu je spasio četiri break lopte, a kod rezultata 6: 5 iskoristio je prvu šansu da suparniku oduzme servis.

U drugom setu Argentinac je u četvrtom gemu ponovno oduzeo servis 11. igraču svijeta i to su bile jedine break prilike za oba tenisača u ovom dijelu meča.

Ovo je bio drugi međusobni dvoboj Del Potra i Goffina i prva pobjeda “gaučosa”.Prvi nositelj Stan Wawrinka se igrao sa živcima navijača i tek nakon 2 sata i 19 minuta svladao je Donalda Younga – 7: 6 (4), 6: 7 (3), 6: 4.

Švicarac u sljedećoj rundi čeka boljeg iz dvoboja Miša Zverev – Guido Pella.

Poznata su još dva četvrtfinalna para, a to su Marin Čilić – Marcel Granollers i Gilles Müller – Federico Delbonis.

Prijenose mečeva iz Basela pratite na kanalima SK.